VIDEOS

Triplette Final @ YouTube

Doublette Final @ YouTube

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHX3GxrXQql3UsIid=953C385171B32C29%212424&cid=953C385171B32C29

 

PICTURES

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AE2IeA2wCs1-_G8&id=953C385171B32C29%211923&cid=953C385171B32C29

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADYMneimZr26iac&v=photos&id=953C385171B32C29%212205&cid=953C385171B32C29

https://onedrive.live.com/?cid=e867b828d402a4a9&id=E867B828D402A4A9%21125435&authkey=%21AM6zRk9OndmA-iY

(Mikael Tötterman / Hessu Arhippainen) 

 

 --------------------------------

DOUBLETTE 5.3.2017:

1.Sauli Ylirönni, Riku Toivonen
2.Elmo Ylivainio, Niklas Palmqvist
3.Jolle Anttonen, Petri Seppä
4.Sakari Pankkonen, Ilkka Konola
5.Rauli Rämö, Mikko Mäkinen
6.Vesa Ekström, Mirja Laine
7.Jyrki Salo, Antti Pasanen
8.Mikä Metsä-Eerola, Timo Salminen
9.Mish Severov, Tatyana Pimenova
10.Mika Nietula, Kari Korkeamäki
11.Kari Harsia, Jarkko Pahkala 
12.Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti
13.Pauli Piiparinen, Mikko Lehto
14.Thomas Foussier, Tiia Salo
15.Mikko Lehti, Marko Aalto
16.Outi Raitasuo, Tuula Ahonen
17Jesper Skult, Leo Björk
18.Maris Miglans, Inese Vaivade
19.Antero Lehti, Emmanuel Simon-Bellamy
20.Merja Salonranta, Jouni Heinonen
21.Harri Lehtinen, Sanna Koski
22.Herman Thorell, Conny Johansson
23.Mattias Thorell, Stefan Karlsson
24.Roger Jonsson, Patrick Birgersson 
25.Juris Keiss, Ginta Miglane
26.Mikael Barkman; Kalle Lindgren
27.Linas Bubrikas, Rolandas Kukcinavicius
28.Bayarshaikhan, Tatyana Kazancev
29.A. Bataa, Y. Batzorig 
30.Edgars Silovs, Juris Silovs
31.Mats Ors, Kjell Mattson
32.Peter Bengtsson, Fredrik Bruce
33.Åke Löwbeer, Iain Douglas
34.Simo Linteri, Jukka Holopainen
35.Helene Palovaara Di Tella, Roger Andersson
36.Keijo Salo, Jaakko Juoperi
37. Timo-Pekka Eväkoski, Jarno Eväkoski
38. Mattias Ehring, Love Bergsell

 

TRIPLETTE 4.3.2017

SWISS 1st round

SWISS A (Starting 9am)

Lane 1. 19. Joel Anttonen, Kenshi Kobe, Jussi Lehti / 15. Sauli Ylirönni, Elmo Yli-Vainio, Yannick Pelletier

Lane 2. 30. Tero Haapanen, Kimmo Rantanen, Iivo Paaso / 1. Jesper Skult, Leo Björk, Mikael Gripenberg

Lane 3. 8. Bayarsaikhan.A, Bataa.Y, Batzorig / 5. Mattias Thorell, Stefan Karlsson, Herman Thorell

Lane 4. 27. Mikko Lehti, Petri Seppä, Marko Aalto / 16. Vesa Ekström, Mirja Laine, Teo Ekström

Lane 5. 20. Mika Metsä-Eerola, Mikko Kamppuri, Anssi Viinikainen / 7. Edgars Silovs, Juris Keišs, Inese Vaivade

Lane 6. 13. Linas Bubrikas, Rolandas Kuckinavicius, Patrick Neville / 17. Sakari Pankkonen, Ilkka Konola, Rauli Rämö

Lane 7. 14. Helene Palovaara di Tella, Roger Andersson, Conny Johansson / 26. Thomas Foussier, Tuukka Ylönen, Tiia Salo

Lane 8. 31. Simo Linteri, Jukka Holopainen, Veiko Proos / 28. Outi Raitasuo, Tuula Ahonen, Anu Uusio

**
SWISS B ( Opening Ceremony 11am)

Lane 1. 29. Harri Lehtinen, Arto Stenberg, Timo Salminen / 3. Riina Ilves, Marina Vallik, Katrin Tiido

Lane 2. 6. Kalle Lindgren; Mikael Barkman, Love Bergsell / 9. Māris Miglāns, Juris Silovs, Ginta Miglāne

Lane 3. 4. Mare Kingissepp,Silver Kingissepp, Arvi Palla, Mihkel Filipenko / 21. Marko Jakonen, Juuso Siro, Samuli Kankkunen

Lane 4. 11. Åke Lövbeer, Iain Douglas, Kjell Mattson / 18. Jyrki Salo, Antti Pasanen, Arttu Poikolainen

Lane 5. 22. Kari Harsia, Antero Lehti, Jarkko Pahkala / 25. Pauli Piiparinen, Mikko Lehto, Petteri Tiljander

Lane 6.12. Roger Jonsson, Patrick Birgersson, Fredrik Bruce / 23. Tatyana Kazanceva, Tatyana Pimenova, Mish Severov

Lane 7. 2. Vesa Karttunen, Joni Ylelä, Karppanen Juha / 32. Reijo Sintero, Timo-Pekka Eväkoski, Jarno Eväkoski

Lane 8. 10. Mats Ors, Mattias Ehring, Peter Bengtsson / 24. Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti, Päivi Lehtonen-Palmqvist

 

Mukana on useita ulkomaalaisia joukkueita mm. Latviasta, Liettuasta, Ruotsista, Venäjältä, Mongoliasta, Ranskasta, Belgiasta ja Virosta. Tämän lisäksi suuri osa Suomen kärkipelaajista on paikalla. Lauantaina pelataan trippeli ja sunnuntaina duppeli. Kilpailujen avajaiset ovat lauantaina 4.3. n. klo 11.00. Kolmannen Lucky Stone tapahtuman tulee avaamaan Helsingin kaupungin liikuntalautakunnan puheenjohtaja Riku Ahola.
Tervetuloa Pasilaan katsomaan huippupetanqueta!

International Pétanque Competition 4.-5.3.2017. Triplette and Doublette and special "Rapid Boule".

Situation of the Great Pétanque Palace, Hélsinki Pétanque Arena: http://urly.fi/jWI

Arena www pages: http://www.hpet.fi

Registration: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Kuvia tapahtumasta vuodelta 2016 löydät täältä/Pictures from last tournament in 2016



Lucky Stone 2017 juliste
Popular 590.08 KB
03/02/2017 18:24:18